Jak założyć biuro nieruchomości

Obecnie w Polsce rynek nieruchomości kwitnie. Dlatego też biuro nieruchomości jest naprawdę właściwym i przy drobinie chęci rentownym pomysłem na własną firmę.

Jak założyć biuro nieruchomości

Sporym uproszczeniem jest na pewno to, że od roku 2014 pośrednik nieruchomości nie musi starać się o uzyskanie licencji zawodowej.

Zanim przystąpimy do załatwiania wszelakich formalności związanych z zakładaniem działalności, należałoby wiedzieć czym tak właściwie owe biuro się trudni.

kredyty Kołobrzeg
kredyty Kołobrzeg

Podstawowym ich zajęciem jest pośredniczenie pomiędzy stronami chcącymi nabyć, odstąpić lub wydzierżawić daną nieruchomość. Nadto pracownicy agencji nieruchomości dla swoich interesantów weryfikują stan prawny i faktyczny nieruchomości, prowadzą negocjacje pomiędzy stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Wracając do tematu własnej działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może praktycznie każdy, wystarczy że dysponuje zdolnością do czynności prawnych. Prowadzenie biura nieruchomości może przebiegać w kliku formach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Trzeba jeszcze wiedzieć, że taka agencja musi być zarejestrowana jeśli chodzi o sprzedaż – konieczne będzie więc posiadanie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments