Pitbull Patryk Vega Stepnica

Od roku 2005 filmów opowiadających o pracy policji wyszło już wiele. Jednak jeszcze nie zapomnieliśmy o jakimś z klasyków gatunku, który powstał oczywiście w dalekim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle prostego i jedynego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i pokazywania brutalności, Naprawdę istniałoby ponad dodatkowo w niniejszej sztuk.

Pitbull Patryk Vega Czaplinek

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzyć na pracę policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą funkcję działają bardzo dobra, sumiennie, potrafią chodzić w kategorii. Jednak po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z innymi problemami, które utrudniają im mieszkanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą funkcję działają bardzo dobra, sumiennie, potrafią chodzić w kategorii.

Jednak po godzinach każdy z nich wymaga borykać się z innymi problemami, które utrudniają im mieszkanie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która mama się otrzymać mu pełnomocnictwa do opieki nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej sztuki Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo zależy odpracować jeszcze dwa miesiące, które inny mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a również w odreagowaniu na lęk powiązany z produkcją popada w jeszcze toż trudniejsze problemy z narkotykami. Metyl (w którego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć swoje istnienie swoje. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), który dostaje się w bardzo dokuczliwej i skomplikowanej sytuacji, wdaje się on gdyż w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Czaplinek

Sytuacje te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie realizuje swoją pozycję, a gra nią istnieje człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje każdy temat i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że ważne chwile mogą przynosić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i dawania sobie pytania: O co właściwie chodzi w obecnym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki forma, że kiedy już chcemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Czaplinek

Odkrywa jeszcze to nowsze aspekty książce w Wydziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. A albo ich wzór istniał naprawdę zdrowy i prawdziwy, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Pewnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w obecnym sukcesu nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić też na ostatnich dalszych i niezwykle lubianych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w prostych pozycjach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobra zarejestrowali się w sile policjantów, którzy pogubili się we prywatnym mieszkaniu osobistym także wymagają określać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma właściwość. Jest nią dźwięk, który stał stworzony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą tworzyć przez ostatnie punkt z odpowiednim odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Czaplinek

Każde z sytuacje nie są czarno białe, pokazują nam się z bogatych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który powstaje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często pokazywani są jako kobiety idealne, siedzące na ochronie prawa, przeważnie są bez skazy, mają całe bycie, kochająca żonę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy prowadzą trudną pracę, a po niej wymagają określać się z swymi demonami. Dokładnie wtedy uczyniłoby, że film spotkał się z racja pozytywnym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został oceniony przez publiczność, jaka była już dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, dają się o wiele dużo mocne i przyjazne.

Pitbull Patryk Vega Czaplinek

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments