Poczta kurier Przemków zamów online

Z powodu wzrastającego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty kuszą nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Kąty Wrocławskie może być dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie są plusy takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Kąty Wrocławskie

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie jest, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego miejsca zamieszkania przez pracownika firmy kurierskiej sporo upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas oraz nasze nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Kąty Wrocławskie pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu przesyłki do celu na czas. Najczęściej moment doręczenia przesyłki to 24 godziny w kolejnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i wysyłamy dużo przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu takiej ilości przesyłek na pewno dostrzeżemy również plusy z odbierania ich przez kuriera prosto z naszego domu. Zaniesienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by wiele czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypaczki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza niż płatność za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości paczek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, jeśli produkt który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni oraz sporo waży? Opłacalnym wyjściem będzie przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od przesłania zwykłej przesyłki. Także musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę i ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na rozmiary przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Warto pamiętać, że wyliczając wymiary przesyłki oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Przeciętna euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją masę pod działaniem wody, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Decydując się na paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i produkty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za straty.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące wymiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto przeanalizować je przed złożeniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej rozmiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Kąty Wrocławskie dba żeby wszystkie paczki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przewracać lub zostać przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Kąty Wrocławskie odbierając pakunek potrzebuje również ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić podczas kurier już oczekuje. Tym samym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Kąty Wrocławskie .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę