Promocja Deichmann Białogard

Płaskostopie liczy na wszelkim obniżeniu sklepienia stopy lub właśnie jej obniżeniu. Stopa jaka nie ma płaskostopia nie dotyka wszą naszą powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy jaka planuje płaskostopie że tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Tuczno

U tej roli powraca do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie przechodzi do 40% ludzi. By uniknąć powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom podnoszącym nasze podstawowe etapy, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest podstawą płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu i obciąża stopy. Polecane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann
promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące produktem obniżenia się łuku podłużnego stopy tak, że wszystka podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w którym stopa kształtuje się ciężka i traci swoją elastyczność. Płaskostopie organizuje w jakimkolwiek wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do około 3-4. roku bycia płaskostopie jest niemal fizjologiczne, i połączony jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i delikatnych mięśni. Tym gatunkiem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z biegiem dziecka. Deformacja stopy w sytuacje płaskostopia zmienia ważne problemy jej utrzymania. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale i łydek oraz kręgosłupa. Poza tym nacisk na założenie w znaczeniu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje układaniem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może jeszcze doprowadzić do wzroście wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego lub w ekstremalnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i noszenie obuwia i chodzenie. Stanowi wtedy znacznie niekomfortowe i konieczne będą buty ortopedyczne dla dzieci. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone także długo będące, prowadzić że do wzroście stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie tylko na ćwiczeniu mięśni stóp ale także noszeniu właściwie dopasowanych, szerokich i odpowiednich butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (jednak dopiero po konsultacji z lekarzem – nie na domową rękę!) i zabieganiu o utrzymywanie prawidłowej pozycji ciała.

Promocja Deichmann Tuczno

Do ćwiczeń korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: noszenie na palcach, piętach i zagranicznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki odpowiadającej na podłodze lub chwytanie i zaczynanie palcami stóp drobnych materiałów z podłogi. Czasem jednakże w przypadku zaawansowanych i sprawiających duże dolegliwości deformacji stóp, uczenia i pracowanie zachowawcze mogą pokazać się nieskuteczne. Konieczny pewno się okazać wtedy zabieg operacyjny. Przecież to stanowi pomocne właśnie w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Tuczno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments