Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na produkcję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki wydają się być prawie idealne. Niestety coraz częściej objawia się, że są to oszuści zarabiający na naiwności drugich ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który podszywa się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na poprawną i tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja poruszająca się sprzedawaniem materiałów z kolejnej ręki i zapewnianiem pożyczek pod zastaw. Pomocy te spełniane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma określa się innowacyjnością i kształtuje się do danych XXI wieku. Niestety przez rodzaj prac, jaki pokazuje, marka ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez kobietami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie to zawiera polegać na pośredniczeniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy to wystawić artykuł na aukcji, zadbać o podobny związek z mężczyzną, a jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety wyraża się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze wpływają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i twierdzi, że będziemy rozwijać w spółce o dobrej jakości. Zapewniają nam usługa i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób ma ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że działa o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać jest ta pozycja, a jedne, czego się dowiadujemy to wówczas, że do naszych działań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje obecne sama możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie są ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie daje również naszego nazwiska, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję tematów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, natomiast istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że klienci nie tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po naszej stronie. W kontraktu spośród tym, że wydajemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej strony umowy. W sukcesu, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, może ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję własnych żyć. Według kodeksu karnego, w współzależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na etap z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard pokazują się sprytem, bo w sukcesu, gdy pod aukcją podpisuje się ich człowiek, wtedy on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. Więc toż dopiero my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo to jednak my sprzedajemy przedmioty, które nie nie dochodzą do kupującego.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien być wysoce wrażliwym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest zatem podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dodała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba mieć na obecne propozycji, w jakich nie zostały podane szczegóły również też, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego gatunku oszustwami, należy je szybko zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, jacy będę wymagali skorzystać z usług oszusta. Im częściej będziemy zgłaszać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym zwyczajnie będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments